Heuchera ‚Southern Comfort’

Nazwałabym tę żurawkę najstarszą starowinką. Zamieszkała u mnie na ogrodzie jako jedna z pierwszych odmianowych. Mogę powiedzieć, że od niej wszystko się zaczęło. Tak wyglądała moja w dniu zakupu. I jak tu się nie zakochać w takiej bursztynowej piękności?

Twórca odmiany to Tierry Delabroye, z roku 2007. Rosnie duża, wielkość rośliny to nawet 60 cm wysokości, 50 cm szerokości. Zdecydowanie do cienia i półcienia.

Toleruje słońce, ale jest wtedy dużo mniejsza i listki  się przypalają. Starzeje się jak inne, po 3 -4 latach należy odmłodzić.

Kompletnie bezproblemowa moim zdaniem. Idealna dla kogoś kto zaczyna przygodę z tymi roślinami. Doskonale się odmładza, wiosenna sadzonka.

Liśc duży, lekko żyłkowany. W dotyku liść lekko owłosiony, miękki.

 

6 myśli na temat “Heuchera ‚Southern Comfort’”

  1. Dziękuję za tego bloga ☺ Opis i zdjęcia różnych faz wzrostu pomoże nazwać kilka bezimiennych mieszkanek mojego ogrodu, tak jak tą.

    1. Dziękuję za odwiedziny. Do tej pory miałam mało czasu na zdjęcia, od przyszłego roku mam zamiar więcej szasu poświęcić na fotografię.

  2. Bardzo lubię duże żurawki a ta i duża i kolor piękny. Mam kilka sztuk tej odmiany w ogrodzie (w kompozycji). Zauważyłam że przyda się wiosną je podkarmić, podsypać świeżą ziemią aby pokazały wszystkie swoje uroki. Dodałabym jeszcze, że to jedna z tych które nie tworzą zbyt dużo „dzieci”.

  3. Żurawki są piękne, barwy liści niespotykane, mam pytanie czy będą dobrze rosły w sąsiedztwie funkii, chciałabym właśnie tak je posadzić, żeby z funkiami tworzyły kolorowy kobierzec .

    1. Hosty, czyli po Polsku funkie pięknie się komponują z żurawkami. Tylko trzeba zachować odległości, bo niektóre hosty rosną dosyć duże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *